اخبار فرهنگی و اجتماعی

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به شهر آفتاب

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز در قالب تبصره ۲۰ لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران، ۲۰۰۰ میلیارد تومان به شهر آفتاب اختصاص دادند.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در ابتدای این جلسه گفت: نمایشگاه شهر آفتاب حیثیت ما است و باید از آن حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه تبصره‌ها را تصویب کردیم اما شهر آفتاب مغفول ماند، گفت: بر همین اساس پیشنهاد می‌شود که در قالب تبصره ۲۰ و استفاده از بودجه مازاد شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ ردیفی هم به نمایشگاه شهر آفتاب اختصاص داده شود.

به گزارش ایسنا، حبیب کاشانی در واکنش به این پیشنهاد گفت: همین حالا لایحه‌ای از سوی شهرداری برای واگذاری شهر آفتاب به شورا داده شده است و کمیسیون‌ها در حال بررسی این مسئله هستند و اگر می‌خواهیم شهر آفتاب را واگذار کنیم چرا باید به آن اعتبار بدهیم.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران گفت: شهر آفتاب برای انعقاد قراردادهایش به بودجه شهرداری احتیاج دارد و این در راستای این مهم است.

به گزارش ایسنا، نهایتا با رأی مثبت اعضاء اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به نمایشگاه شهر آفتاب در قالب تبصره ۲۰ لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران و استفاده از بودجه مازاد شهرداری به تصویب رسید.

در ادامه جلسه شورای شهر، نامه اعتراض فرمانداری در مورد طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مورد بررسی قرار گرفت و از آنجایی که ایرادات مغایر با قانون تعیین شد پاسخ کمیسیون‌های مربوطه با رأی موافق اعضای شورا به تصویب رسید و اعتراض فرمانداری وارد دانسته نشد.

همچنین در ابتدای جلسه علیرضا زاکانی شهردار تهران که در جلسه حضور داشت بعد از چند دقیقه جلسه را ترک کرد که دلیل آن اعلام نشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه