اخبار سیاسی

اخلاق مداری و انتقاد پذیری در شهید رئیسی مثال زدنی بود

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: مصاحبه های اخیر صداوسیما و دیگر رسانه‌ها با مردم نشان می‌دهد علی رغم موج گسترده تخریب‌ها علیه شهید رئیسی و دولت ایشان، اما مردم خدمات آیت الله رئیسی را به خوبی درک کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی درباره ویژگی‌های مدیریتی شهید آیت الله رئیسی اظهار داشت: یکی از مهم ترین ویژگی های شهید آیت الله رئیسی اخلاق مداری او بود. کسانی که حتی در یک جلسه هم با ایشان ارتباط داشتند، متوجه این موضوع شده‌اند.

وی ادامه داد: در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ایشان کاملا در مناظرات دو رویکرد را در پیش گرفتند؛ رویکرد حقیقت طلبی و قدرت طلبی که دو اساس مناظرات و شهید رئیسی زبانزد ادب در این مناظرات بود. شهید آیت الله رئیسی در همان ایام مناظرات انتخابات گفته بودند که از نامزدهای انتخاباتی  در قوه قضاییه پرونده وجود دارد اما هیچوقت اخلاق ایشان اجازه نداد درباره این موضوعات حرفی بزنند.

خلجی با اشاره به این موضوع که آیت الله رئیسی توصیه می‌کردند در سفرهای استانی و دیگر سفرها با خبرنگاران ارتباط صمیمی برقرار کنیم و خود ایشان نیز ارتباط خوبی با خبرنگاران داشتند، یادآور شد:  قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی شهید رئیسی دستور دادند تا جلسه‌ای با احزاب مختلف و فعالان سیاسی برگزار شود و طیف زیادی از این افراد با وجود سلایق گوناگون با حضور در این جلسه موافقت کردند. در این جلسه تندترین ادبیات انتقادی علیه دولت مطرح شد و شهید رئیسی با صبوری تمام به این انتقادات گوش دادند. شهید آیت الله رئیسی به شدت نقدپذیر بود.
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت اشاره کرد: آیت الله رئیسی همیشه تاکید داشتند که باید با مردم صادق بود. برای مثال در موضوع مسکن نیز دستور دادند که دلایل تاخیر و کندی در ساخت مسکن و وعده دولت را به مردم توضیح دهید. البته که این موضوع به دلیل کم کاری دولت گذشته و وزیر راه وشهرسازی بوده است. در همین مدت نیز بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکن تاکنون ساخته شده است.

خلجی در ادامه گفت: مصاحبه های اخیر صداوسیما و دیگر رسانه‌ها با مردم نشان می‌دهد علی رغم موج گسترده تخریب‌ها علیه شهید رئیسی و دولت ایشان، اما مردم خدمات آیت الله رئیسی را درک کرده‌اند و به خاطر دارند. شهید آیت الله رئیسی خاکی و بی تکلف بود. برای مثال در شب یلدای سال گذشته ایشان در اوج ناباوری به پادگانی رفتند و نزد سربازان حضور یافتند؛ چرا که ایشان می‌خواستند در شب یلدا جایی روند که افرادش امکان حضور در نزد خانواده را ندارند. در قوه قضاییه و آستان قدس نیز شهید رئیسی همین گونه عمل کرده‌ است.

وی با بیان این موضوع که رهبر معظم انقلاب از روی شناخت و اشرافی که به شهید رئیسی داشتند، القاب ممتازی را برای ایشان شمردند، گفت: شهید رئیسی یک مدیر تکلیف‌گرا بودند. ایشان در بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کار بی نظیری کردند و رانت خیلی از واسطه‌ها را از بین بردند. غیر از این موضوع به اشکال دیگری خدمات زیادی به مردم در حوزه‌های آموزشی، اقتصادی، درمان و … ارائه شد. مردم استان‌های مختلف کشور به خوبی خدمات و پروژه‌های احیا شده توسط شهید رئیسی را درک کرده‌اند. بزرگراه شیراز _ اصفهان، افتتاح سد چمشیر و …. به خوبی به چشم مردم آمده است. شهید رئیسی خستگی را خسته کرده بود و معتقد بود همه ما باید فدای انقلاب شویم. نه اینکه انقلاب فدای ما شود.

خلجی در پایان تاکید کرد: مردم عزیز بدانند گفتمان شهید رئیسی گفتمان انقلاب بود. ایشان مدیر تحول گرایی بودند که از ابتدای انقلاب در زمره روسای جمهور بی مثال بوده ‌اند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه