اخبار فرهنگی و اجتماعی

افتتاح ۵ ایستگاه جدید مترو تا پایان سال/ شهرداری قدرالسهم اتوبوس‌های جدید را پرداخت کرده

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: چند سال ورودی اتوبوس به ناوگان تضعیف شده بود و اگر هر سال حتی ۱۰ تا ۱۵ دستگاه وارد می شد به این مشکل نمی رسیدیم که در حال حاضر نیاز ما به هفت هزار دستگاه برسد.

به گزارش ایسنا، جلال بهرامی در حاشیه یکصد و سی امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد سرانجام اتوبوس و مینی بوس های جدید تهران با بیان اینکه وزارت کشور و شهرداری تعهد تامین۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس را دادند و شهرداری تهران نیز قدرالسهم ۶۵۰ دستگاه را پرداخت کرده و ۱۸۰ دستگاه نیز تحویل داده شده است، گفت: اگر طبق طرح جامع حساب کنیم۹۰۰۰  دستگاه اتوبوس نیاز داریم که در حال حاضر تعداد اتوبوس‌ها با احتساب بخش خصوصی فقط بیش از۲۰۰۰ دستگاه است.

وی با بیان اینکه ۲۷ دستگاه اتوبوس روز گذشته بازسازی شده است، یادآور شد: برای ۵۰۰ دستگاه قرارداد بازسازی منعقد شده است اما دقت داشته باشید که چند سال ورودی اتوبوس به ناوگان تضعیف شده بود و اگر هر سال حتی ۱۰ تا ۱۵ دستگاه وارد می شد به این مشکل نمی رسیدیم که در حال حاضر نیاز ما به هفت هزار دستگاه برسد.

بهرامی با تاکید بر اینکه با تولیدکننده داخلی توافق‌نامه امضاء کردیم، تصریح کرد: با گروه بهمن خودرو ۲۰۰۰ دستگاه و گروهی دیگر نیز ۲۰۰۰ دستگاه قرارداد منعقد شده و یک هزار دستگاه نیز در هفته آینده منعقد خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ۲۰۰۰ دستگاه نیز وزارت کشور باید تحویل دهد، خاطرنشان کرد: ما برنامه‌ریزی انجام داده‌ایم اما نمی‌توان به تولیدکنندگان فشار وارد کرد؛ با وجود اینکه ۶ هزار دستگاه تعهد دادند؛ اما چون سالها تعطیل بودند تحویل آن زمان بر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۵۰۰۰ خرید مستقیما از سوی شهرداری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این خرید از منابع داخلی شهرداری تامین خواهد شد؛ در بخش اتوبوس برقی نیز وزارت کشور مذاکرات داخلی و خارجی را انجام داده است.

بهرامی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۴۰۰ دستگاه وارد ناوگان شده و ورود ۱۵۰ دستگاه به دلیل اینکه بحث پلاک داشتند به تأخیر افتاد، افزود: از این تعداد ۲۰۰ دستگاه از ۲۲ بهمن ماه و روزهای برفی با پلاک موقت وارد شهر شدند و رایگان به مردم خدمات دادند و هرجا تجمیع مسافر داشته باشیم این اتوبوس‌ها به محل اعزام می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تکمیل خطوط قبلی مترو بعد خدمتی قوی دارد، گفت: تست گرم خط ۶ انجام شده و تست گرم خط هفت نیز فردا انجام می شود؛ در تلاش هستیم تا پایان سال پنج ایستگاه را افتتاح کنیم که اگر نتوانیم ناوگان را تامین کنیم عملا اثرگذار نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه