اخبار سیاسی

باقری: مذاکرات هسته‌ای ادامه دارد/ هیچ‌گونه ارتباط مستقیمی با آمریکا نداریم

معاون وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با یک رسانه عربی تاکید کرد که ابرقدرت‌ها می‌خواهند که پیشرفت‌های هسته ای ایران را تهدید جلوه دهند درحالی که فعالیت‌های هسته ای ایران در چارچوب معاهدات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش ایسنا، علی باقری، معاون وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه المنار اعلام کرد که انقلاب اسلامی ایران در سایه استقلال توانست پیشرفت هایی را محقق کند و استقلال و دفاع از هویت ملی هدف تمام ملت های آزاده است اما ابرقدرت‌ها برای تحقق منافع خود خواهان استقلال ملت ها نیستند.

وی در بخشی از گفت‌وگوی خود با اشاره به پیشرفت های علمی و هسته ای ایران گفت که ابرقدرت ها برای مقابله با ملت ایران می خواهند این پیشرفت ها را نوعی تهدید جلوه دهند، آن ها می خواهند وانمود کنند که این دستاوردها مسالمت آمیز نیست درحالی که این ادعاها صد درصد غیرصحیح است و فعالیت های هسته ای ایران در چارچوب معاهدات و توافق های آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

وی گفت که طی یک سال گذشته ما شاهد کندی در روند مذاکرات هسته ای هستیم اما این مذاکرات ادامه دارد و اکنون مذاکرات در سطح تبادل پیام ها میان دو طرف ادامه دارد و دو طرف همچنین رویکردهای خود را اعلام می‌کنند.

باقری گفت که ایران هیچ گونه ارتباط مستقیمی با آمریکا ندارد و طبیعتا این پیام‌ها از طریق واسطه‌های اروپایی و گاهی اوقات غیر اروپایی رد و بدل می‌شود.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به این سوال که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است که توافق وین مرده است گفت که اظهارات بایدن در حالی است که مسئولان آمریکایی بعد از آن در گفت‌وگو با رسانه درخصوص توافق و روند مذاکرات اظهارنظر کردند و تبادل پیام‌ها همچنان ادامه دارد.

وی در مورد ناآرامی‌های اخیر ایران و نقش کشورهای غربی در آن گفت که ممکن است آنها یک محاسبات غلطی داشته باشند اما وقتی با واقعیت‌های ایران مواجه شدند متوجه شدند که چیزی در اختیار ندارند.

این خبر تکمیل می‌شود.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه