کتاب

باگذشت تنها یک سال از انتشارچاپ اول کتاب «تور تورنتو» به چاپ نهم رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «تور تورنتو» به قلم محمدعلی جعفری محصول انتشارات روایت فتح که در دو هفته ابتدایی چاپ نخست و عرضه به بازار نشر به چاپ چهارم رسیده بود، اکنون و تنها باگذشت یک سال از انتشارش با توجه به استقبال علاقه‌مندان و مخاطبان به چاپ نهم رسیده است.

این کتاب روایتی از زندگی دانشجوی شهید امیرحسین قربانی یکی از شهدای حادثه هواپیمای اوکراین است. نویسنده در این کتاب با نگاهی متفاوت به این حادثه، عاشقانه‌های زندگی امیرحسین و شخصیت جذاب و خاص او را از زبان پدر روایت می‌کند. محمدعلی جعفری از دل شخصیت‌های این پرواز، قصه‌ای متفاوت و خاص را روایت کرده است. این نویسنده این بار برای سفر به تورنتو توری برپا کرده سرشار از عشق یک خانواده اما منتهی به غمی ژرف. او در این کتاب عاشقانه‌های یک روز یک خانواده ایرانی را بیان می‌کند؛ دل دادن‌ها و دل بردن‌ها از فرزندی که بعد از تیک‌آف هواپیمای ۷۵۲ به آغوششان بازنگشت. او از خانواده‌ای می‌گوید که مفهوم واقعی «وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ» را با گوشت و پوستشان درک کردند.

در بخش‌های از کتاب آمده است:
خاله‌های امیرحسین هر موقع او را می‌بینند، یاد برادرشان می‌افتند. از متانت و سربه زیری و خوشرویی. دایی حسین، فرمانده گروهان زرهی الحدید تیپ الغدیر یزد بود. سال ۱۳۶۶ در عملیات نصر ۷ شهید شد. بیست‌ویک سالش بود درست مثل الآن امیرحسین. او هم تازه پزشکی قبول‌شده بود. معصومه دو بار از زیر آینه‌قرآن ردش می‌کند. آب می‌ریزد پشت سرش. صدقه می‌دهم. امیرحسین می‌رود زنگ خانه همسایه را می‌زند. آقای فهیمی وقتی می‌فهمد راهی است به‌سختی از پله‌ها پایین می‌آید. صدا می‌زند خانمش قرآن بیاورد. می‌گیرد بالاسر امیرحسین. بعد دست می‌گذارد روی شانه‌اش و دعا می‌خواند و فوت می‌کند به سروصورتش.
– آقای دکتر خدا پشت‌وپناهت.

«تورتورنتو» در ۱۴۱ صفحه با قیمت ۶۵ هزار تومان توسط انتشارات روایت فتح و در سال ۱۴۰۰ روانه بازار کتاب شد. محمدعلی جعفری پیش‌ازاین نیز آثاری چون «قصه دلبری»، «عمار حلب»، «سنجاب‌های لهستانی»، «دل پلاس»، «سربلند» و «جاده یوتیوب» تألیف کرده است.

۵۷۲۴۷

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه