دین و اندیشه

برنامه قرآنی «محفل» به عقلانیت و معنویت توجه می‌کند

حجت الاسلام روح الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص برنامه قرآنی محفل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: تولید برنامه قرآنی «محفل» با هدف معرفی استعداد های قرآنی و تشویق جامعه ایرانی به انس با قرآن و معارف اهل بیت صورت گرفت نشان داد که این توان و خلاقیت در جریان انقلابی و برنامه سازان متدین و متعهد وجود دارد.

وی ادامه داد: این برنامه در حالی که به عمق عقلانیت و معنویت توجه می کند به جذابیت ها، ابتکارات و خلاقیت ها می‌پردازند و برنامه ای را در تراز علاقه مندی نسل جوان و نوجوان تولید کرده است.

حجت الاسلام حریزاوی بیان داشت: همت جمعی از برنامه سازان که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، شبکه سه سیما و سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه ای را در حدود شش ماه ساخته و تولید کردند حاکی از یک پشتوانه نظری و جدیت عملی است.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در دیداری که کارکنان حوزه هنری با رهبر معظم انقلاب داشتند جدیت این نسل انقلابی مورد توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. این جدیت در تولید این برنامه، برگزاری جشن ها و تولید انیمیشین، فیلم، سریال و سایر محصولاتی که در تبلیغ نوین وجود دارد را شاهدیم. جریان تبلیغ اصیل کشور و مدیریت تبلیغی و فرهنگی مشغول نوسازی و نو آفرینی است.

وی گفت: از طرف جریان دینی و مبلغین فرهیخته و برجسته و کسانی که دغدغه فرهنگ و برنامه سازی در چنین حوزه را دارند از سازندگان و شرکت کنندگان در این برنامه قرآنی تشکر می کنم.

حجت الاسلام حریزاوی با بیان در خواستی خطاب به مدیران فرهنگی گفت: استدعا دارم که مدیران فرهنگی کشور برای فرهنگ این گونه هزینه کنند.در برخی موارد شاهد هدر رفت منابع فرهنگی هستیم. فرهنگ در نو آفرینی نیاز به تقویت داشته و خیلی از روند های فرهنگی در حوزه های مختلف برنامه سازی و بازآفرینی محتوا نیاز به بازنگری دارد.

وی در پایان با تقدیر از دست اندرکاران برنامه قرآنی محفل گفت: از همه مدیران تقاضا دارم الگویی که مورد توجه بنیاد سپهر سازمان تبلیغات و برنامه سازان صداوسیما است مدنظر قرار دهند تا شاهد خلاقیت های بیش از پیش با حفظ اصالت ها باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه