اخبار فرهنگی و اجتماعی

برگزاری جلسات بررسی حجاب در شهرداری تهران

معاون‌ فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری جلسات پیرامون حجاب در شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدامین توکلی زاده در جلسه امروز شورای شهر تهران با ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی در نوروز و ماه رمضان گفت: در حوزه حجاب  باید جنس ورود فرهنگی باشد که در ایام نوروز جلسات تعطیل نشد و دو جلسه مفصل با حضور شهردار تهران و تمام زیر مجموعه‌های شهرداری تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه روش‌های تبیینی، تبلیغی، ایجابی و… در این راستا بررسی شد، افزود: همچنان بر اجرای قانون در مسئله حجاب پافشاری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم‌ که کم کاری هایمان را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای سال نو نیز انجام شده بود و مراکز زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی تلاش کردند محیط شادابی را برای مردم ایجاد کنند، گفت: چراکه تلاش سیستم ضد نظام این بود که روزها را تاریک، غمگین و سیاه نشان دهند و ما برنامه ریزی کردیم که مراسمات مردمی بزرگی را با جمعیت بالا اجرا کنیم و در همین راستا کلان پروژه‌ای پیش بینی شد.

توکلی زاده با تأکید بر اینکه افتتاحیه این کلان پروژه برای ما مهم بود، بگونه ای که ۵۰ کارناوال و ۱۰۰ گروه فرهنگی و هنری در این کلان پروژه حضور داشتند و پس از این مراسم در سطح شهر حضور داشتند، گفت: کارناوال‌ها در ترمینال ها، فرودگاه ها، ورودی های شهر و سایر نقاط شهر به اجرای برنامه پرداختند و علاوه بر این با محوریت مناطق جنوب شهر، پهنه های منطقه ای شکل گرفت.

وی با اشاره به اجرای برنامه هایی در بوستان ملت، میدان آزادی، بوستان پلیس، آزادگان، ملت، نهج البلاغه، دریاچه خلیج فارس و برج میلاد، تصریح کرد: ۲۰ برنامه ورزشی و تفریحی رایگان در دهکده های ورزشی برگزار و با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه شد.

توکلی زاده با بیان اینکه در هر منطقه نیز برنامه‌هایی در یک بوستان مرکزی اجرا شد، گفت: در کنار این شاهد آغاز جشنواره آرمان بودیم؛ جشنواره ها سالها تعطیل بودند و شهید آرمان علی وردی ما را به سمتی هدایت کرد که جشنواره را به نام این شهید نامگذاری کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ۶۰۰ هزار نفر در هشت رشته ورزشی برای بانوان و آقایان شرکت کردند، یادآور شد: در کنار این ابتکار عملی شکل گرفت و در حوزه بازی‌های الکترونیکی نیز مسابقاتی شکل گرفت و ۶ هزار نفر در مسابقات رقابت کردند و نفرات اول دنیا در این مسابقات حضور داشتند و همچنین مسابقات کاریکاتور آموزش های شهروندی و فرهنگ آپارتمان نشینی نیز با استقبال خوبی در حوزه بین المللی مواجه شد، بگونه ای که ۵۰ کشور در مسابقات کاریکاتور آموزش شهروندی شرکت کردند و شاهد حضور آثار فاخری در این مسابقات بودیم.

توکلی زاده با اشاره به ادامه برگزاری جشنواره آرمان با محوریت مسابقات قرآن، تصریح کرد: این مسابقات با محوریت مسابقه مداحی و برنامه معلی برگزار شد و تا دهه کرامت ادامه خواهد یافت که ۶۰۰ برنامه قرآنی و برپایی ۳۵۰ غرفه فرهنگی در تهران در این حوزه برپا شد و همچنین دهکده بهار ایران یک میلیون نفر را در ایام تعطیلات تحت پوشش برنامه های خود قرار داد.

وی با بیان اینکه هجدهمین نمایشگاه محصولات و دستاوردهای زنان سرپرست خانوار نیز برگزار شد، خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۶۰۰ بانوی کارآفرین در این نمایشگاه و ۱۰ پهنه و ۱۱۶ غرفه حضور داشتند و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند.

توکلی زاده با تأکید بر اینکه فعالیت‌های ستاد گردشگری کاملاً متفاوت با قبل بود، تصریح کرد: ۱۵ بوستان جهت اسکان و ۹۰ ایستگاه استقبال از میهمانان نوروزی شکل گرفت و ۱۴۰ هزار بسته توزیع شد. ۸۰۰ هزار نفر نیز با اتوبوس گردشگری، تهرانگردی کردند.

معاون شهردار تهران با اعلام اینکه ۳۵ هزار نفر در تورهای رایگان ما شرکت کردند، یادآور شد: این تورها عمدتاً پیاده روی است و فضاها را فراهم می کنیم که خوشبختانه مورد استقبال مردم قرار گرفت و ۲۶۰ نوروزخوانی هم در سطح شهر تهران اجرا شد و در بخشی دیگر ۸۰۰ نفر در تورهای دوچرخه سواری ما شرکت کردند.

وی از افزایش ۳۰ درصدی آمار گردشگران نوروزی تهران خبر داد و افزود: قریب به سه میلیون نفر در نوروز امسال از تهران بازدید کردند و ظرفیت نهفته گردشگری ما در این ایام مورد بازدید قرار گرفت.

توکلی زاده با بیان اینکه برنامه‌های ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت، یادآور شد: نزدیک به هزار نفر مربی قرآن در سامانه ما ثبت نام کرده اند و برنامه ما این است که از جلسات خانگی قرآنی حمایت کنیم.

وی با اشاره به بازدید بی نظیر از نمایشگاه قرآن، خاطرنشان کرد: اقامه نماز جماعت در بوستان ها به ویژه اقامه نماز در روز طبیعت در ۸۰ بوستان مورد توجه قرار گرفت و از طرفی نیز ۲۲ مفسر قرآنی در مناطق ۲۲ گانه و ۴۴ مسجد حضور دارند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه