مسکن

بهره‌برداری از واحدهای نوسازی شده در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۴۰۰ واحد فراتر رفت

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون هزار و ۴۵۱ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده سراسر استان نوسازی و به بهره برداری رسیده است.

ابوالفضل مهدیار در گفت وگو با ایسنا، افزود: یکی از محورهای اصلی فعالیت دولت سیزدهم، شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده و مساله‌دار شهری است.

وی ادامه داد: در این راستا مردمی سازی در قالب تدوین و اجرای بسته‌های تشویقی مختلف است تا بتواند هزینه‌های ساخت در بافت‌های فرسوده را کاهش داده و در سرمایه‌گذاران انگیزه لازم را ایجاد کند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: این بسته‌های تشویقی در قالب تخفیف در پروانه، تسریع در زمان صدور پروانه، اسکان موقت، تسهیلات بانکی و همچنین بسته ۱۹ بندی شهرسازانه است که در بسته ۱۹ بندی نیز مواردی همچون طبقه تشویقی، تراکم تشویقی، تغییر کاربری‌های ارزش افزا، تسهیل در تامین پارکینگ و غیره دیده شده و این‌ها مواردی است که برای سازنده‌ها مهم بوده و رغبت لازم را برای حضور در بافت‌های فرسوده و سرمایه‌گذاری در آنها ایجاد می‌کند.

مهدیار با بیان اینکه بسترسازی، تسهیلگری، رفع موانع و بهبود دهنده بودن چهار نقش مهم شرکت بازآفرینی شهری در راستای نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده محسوب می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر نوسازی هشت هزار و ۷۰ واحد در بافت های فرسوده شهرهای استان در حال انجام است که با بهره برداری از آنها در آینده نزدیک تحول بزرگ در زندگی شهروندان ساکن محلات مورد هدف بازآفرینی شهری ایجاد می شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه