اخبار فرهنگی و اجتماعی

بهره برداری از سامانه تشخیص چهره در ثبت احوال/امکان پردازش تصویر برای ورود به سامانه

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به بهره برداری از سامانه تشخیص چهره در سازمان ثبت احوال کشور بر لزوم بهره گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان برای ارتقای کیفیت و تنوع خدمات به شهروندان تاکید کرد.

هاشم کارگر در گفت و گو  با ایسنا، در تشریح اقدامات این سازمان در جهت ارتقاء خدمات به شهروندان به بهره برداری از سامانه تشخیص چهره اشاره کرد و گفت: این سامانه با حضور وزیر کشور در روز ملی ثبت احوال رونمایی شد. سامانه تشخیص چهره امکان پردازش تصویر و تشخیص چهره به عنوان ورودی سامانه، از میان تصاویر موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را فراهم می کند.

وی افزود: در سازمان ثبت احوال ایجاد اداره کل امنیت فناوری و فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گرفته بود که با هدف ارتقاء امنیت فناوری اطلاعات به عنوان بازوی اجرایی موضوع در معاونت فناوری اطلاعات ایجاد شد.

کارگر ادامه داد: سازمان ثبت احوال کشور در نظر دارد برای ارتقای کیفیت و تنوع خدمات به شهروندان در خصوص استفاده از روش‌ها و ابزارهای نوین احراز هویت، تولید بدنه و تراشه کارت هوشمند ملی، ارتقاء و هوشمندسازی تجهیزات صدور شناسنامه، تولید اسکنرهای اثرانگشت و عنبیه، ابزارهای تصویربرداری و پردازش تصویر برای شناسایی و کشف جعل، تجهیزات امنیتی و ذخیره‌ساز و تولید کلید و گواهی الکترونیک، از ظرفیت و توان شرکت‌های دانش‌بنیان نیز استفاده کند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: انجام مطالعه در این خصوص به منظور افزایش سطح اتقان اسناد و مدارک هویتی صورت پذیرفته است. در این رابطه تولید برخی نرم افزارهای مورد نیاز سازمان از طریق شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌پذیرد. همچنین در تجهیز فناورانه مرکز داده و ادارات تابعه، از توان تولیدی شرکت دانش بنیان استفاده می شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه