بورس

بورس تهران سهامداران را غافلگیر کرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۲میلیارد و ۳۳۹میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۱۷۰میلیارد تومان در بیش از ۴۳۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶۰هزار و ۸۹۶واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۹۴هزار و ۲۶۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های داروسازی اسوه، پرداخت الکترونیک سامان کیش و صنایع سیمان دشتستان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷میلیارد و ۱۷۸میلیون ورقه به ارزش ۱۲۲هزار و ۳۷۸میلیارد تومان در ۲۷۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۶۷۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و پنبه و دانه‌های روغنی خراسان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *