گردشگری

تحقق ۱۱۸ درصدی تعهد اشتغال‌زایی استان همدان در سال ۱۴۰۲

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی‌فرزاد گفت: بیش از ۱۱۸ درصد تعهد اشتغال‌زایی استان در سال ۱۴۰۲ محقق شد و در سال‌جاری نیز ۱۷ هزار و ۷۷۰ نفر تعهد اشتغال تعیین شده است.

وی افزود: هدف‌گذاری تحقق اشتغال‌زایی در سال‌جاری، توجه ویژه به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و تعهد اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۳ میزان ۷ هزار و ۵۵۰ نفر به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ۱۰ هزار و ۱۲۰ نفر به افراد دیپلم و کمتر تعلق دارد.

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: رئیس‌جمهور محترم حضرت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی جهت تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم بر سه اصل تسریع و تسهیل در صدور پروانه اشتغال و تکریم متقاضیان تأکید کرد.

وی اضافه کرد: اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی استان در تأمین انرژی و ایجاد شهرک‌های جدید مثال‌زدنی است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ۸۰ هکتار زمین در شهرک صنفی برای اولین بار در کشور در همدان راه‌اندازی خواهد شد، افزود: دولت مردمی به جهت تعادل قیمت گوشت قرمز، پرورش و جایگزین‌کردن دام‌های مولد را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه تقویت حوزه گردشگری و نگهداری از آثار تاریخی و فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد، بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای در احداث پتروشیمی ابن‌سینا و احداث کارخانه تولید خودرو برقی سرمایه‌گذاری شده است.

حتما بخوانید : تیغ ترور بر چهره بلوچ

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه