اخبار حوادث

ترافیک تهران در صبح چهارشنبه ۲۶ بهمن چگونه بود؟

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گزارشی از وضعیت ترافیکی معابر تهران در صبح روز چهارشنبه را شرح داد.

سرهنگ علی اصفر شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت ترافیک معابر تهران در صبح روز چهارشنبه، گفت: برابر گزارش‌های دریافتی از طریق مرکز هوشمند کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ و همچنین گزارش‌های دریافتی از ماموران مستقر در سطح معابر صبح امروز شاهد حجم بالای ترافیک صبحگاهی بودیم، به ویژه آنکه بارش برف در برخی از معابر شمالی سبب لغزندگی و کندی حرکت نیز شده است.

وی با بیان اینکه ترافیک صبحگاهی در معابر تهران از حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز شد، گفت: براین اساس صبح امروز شاهد ترافیک پرحجم در بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از حوالی جنت آباد، بزرگراه شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از محدود بزرگراه شهید ستاری، بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسیر غرب به شرق در محدوده بزرگراه شهید ستاری، بزرگراه شیخ فضل الله نوری در مسیر غرب به شرق از محدوده بزرگراه جناح هستیم.

شریفی ادامه داد: در بزرگراه شهید سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل بزرگراه شهید صیاد شیرازی، بزرگراه شهید صدر در مسیر شرق به غرب از محدوده میدان نوبنیاد، بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیرشرق به غرب از محدوده بزرگراه شهید صیاد شیرازی و بزرگراه شهید بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع) نیز وضعیت ترافیکی مشابهی داشت.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ترافیک در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید نواب صفوی از انتهای بزرگراه شهید چراغی تا ورودی تونل توحید سنگین بود، گفت: در امتداد همین مسیر در بزرگراه چمران، شاهد ترافیک نیمه سنگین در حدفاصل بزرگراه‌های شهید حکیم تا شهید همت بودیم. در مسیر جنوب به شمال بزرگراه آیت‌الله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین است.

شریفی با بیان اینکه در مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان نیز بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد بودیم، گفت: در بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب و بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن دوست هم شاهد بار ترافیک صبحگاهی است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در طول بزرگراه شهید مدرس شاهد ترافیک پرحجم اما روان بودیم. همین وضعیت در بزرگراه کردستان نیز وجود داشت و تنها در مسیر جنوب به شمال در محدوده بزرگراه شهید همت شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم.

وی درباره وضعیت ترافیکی در معابر شهر تهران نیز گفت: در خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از استاد معین و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مقاطعی از خیابان ستارخان و بلوار آیت‌الله کاشانی، خیابان ولیعصر در حدفاصل پارک وی تا تجریش، خیابان شهید مطهری، بلوار میرداماد و … نیز ترافیک صبحگاهی نیمه سنگین را شاهد هستیم.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران مستقر بوده و اقدام به روان‌سازی و مدیریت ترافیک در معابر کردند، گفت: به مرور حجم بار ترافیک صبحگاهی در حال کاهش است و ماموران ما نیز در معابر حضور دارند.

وی با اشاره به وضعیت بارندگی در برخی از مناطق تهران و پیش‌بینی تداوم این وضعیت تا صبح فردا، گفت: به طورکلی لازم است که موتورسواران از تردد در معابر در شرایط برفی و بارانی پرهیز کنند؛ چرا که این وسیله نقلیه در این شرایط به شدت ناایمن و خطرناک است و با کوچک‌ترین لغزندگی به سرعت از کنترل خارج شده و واژگون می‌شود. همچنین رانندگان نیز باید سرعت مطمئنه تردد کرده و فاصله طولی را حتماً با خودروی مقابل رعایت کنند.

شریفی افزود: آمادگی لازم برای مدیریت ترافیک عصرگاهی نیز وجود دارد، اما لازم است شهروندان نیز همکاری لازم را با پلیس داشته و از وسایل نقلیه شخصی خود در ساعات پیک ترافیک استفاده نکنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه