اخبار حوادث

تمهیدات ترافیکی پلیس برای شب‌های قدر/ استقرار دوربین‌های لیزرگان در ۶۰ نقطه تهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ایمن‌سازی و رفع خطر نیمی از نقاط حادثه‌خیز ترافیکی در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدحسین حمیدی امروز شنبه در یک نشست خبری که در ستاد پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، به تصریح تمهیدات پلیس برای شب‌های قدر، راهپیمایی روزقدس و عیدفطر پرداخت و برخی از افدامات پلیس راهور را نیز تشریح کرد.

وی با بیان اینکه در پنج سال گذشته و از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ شاهد روند کاهشی شمار جان‌باختگان تصادفات رانندگی بودیم، در عین حال گفت: سال گذشته ۵۴۱ نفر در تصادفات رانندگی در تهران جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح موتوریار در سال گذشته نیز ادامه پیدا کرد، گفت: در این سال ۷۵ هزار موتورسوار تحت آموزش قرارگرفتند و در واقع همین تعداد موتور نیز کمتر به پارکینگ منتقل شد.

حمیدی از توقیف ۵۵ دستگاه موتورسنگین در معابر پایتخت در سال گذشته نیز خبر داد و گفت: نتیجه این اقدامات انجام شده کاهش ۶ درصدی سهم موتورسواران در تصادفات پایتخت شد.

رفع خطر نیمی از نقاط حادثه‌خیز ترافیکی پایتخت

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه حدود هزار نقطه حادثه‌خیز ترافیکی در شهر تهران داشتیم، گفت: حدود ۵۰ درصد معادل ۵٨۶ نقطه ایمن‌سازی شده است. ‌ همچنین ایرادات هندسی ۱۹۶ محل که گره ترافیکی ایجاد کرده بودند هم رفع شد که این موضوع سبب کاهش هدر رفت زمان مردم در ترافیک و همچنین کاهش مصرف سوخت می‌شود.

حمیدی در ادامه از اجرای طرح ساماندهی جرثقیل‌ها در سال ١۴٠١ خبرداد و گفت: با اقدامات انجام شده ازسوی پلیس راهور ۶۰ درصد نارضایتی‌ها در مورد جرثقیل‌ها کاهش یافت. البته اقدامات ما در این خصوص متوقف نشده و ادامه خواهد داشت.

وی از افزایش ۱۹ درصدی تماس با ۱۱۰ برای اعلام تصادفات رانندگی در پایتخت خبر داد و گفت: در عین حال همانطور که گفتم روند فوتی‌های تصادفات در تهران روندی رو به کاهش بوده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس در ایام نوروز ١۴٠٢ نیز گفت: در نوروز امسال شرایط خوبی داشتیم و شهر تهران نسبتا خلوت بود. محدودیت‌هایی کرونایی در سال‌های قبل گرچه سفرهای بین شهری را کاهش داده بود اما ترافیک درون شهرها در مقایسه با شرایط همیشگی نوروز افزایش داشت.

استقرار دوربین‌های لیزرگان در ۶۰ نقطه تهران

حمیدی از استقرار دوربین‌های لیزرگان در ۶۰ نقطه از تهران در ایام نوروز خبر داد و گفت: در نوروز کنترل سرعت اولویت اصلی ما بود و در همین راستا در حدود ۶۰ نقطه به صورت عملیاتی دوربین های لیزرگان مستقر شد.


حمیدی  در ادامه به تشریح تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای شب‌های قدر، راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر پرداخت و افزود: ساماندهی پارک خودروها در کنار مساجد و تکیه‌گاه‌ها از تمهیداتی است که پلیس در شب‌های قدر دارد تا گره ترافیکی ایجاد نشود. همچنین با شهرداری نیز هماهنگی‌هایی انجام شده و از تمام ظرفیت حمل و نقل عمومی در شب‌های قدر، نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس استفاده خواهیم کرد.

حمیدی افزود: تمهیدات ترافیکی شامل محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد برای راهپیمایی روز قدس نیز به زودی اعلام خواهد شد.

وی اصافه کرد: اجرای طرح‌های مختلف ترافیکی،کنترل تردد کامیون‌ها، مدیریت و ساماندهی پارک خودروها در اطراف مساجد، حسینیه ها و … از جمله تمهیدات پلیس در شب‌های قدر است.

حمیدی در پاسخ به پرسشی درباره تصادفات خودروهای سنگین در تهران نیز گفت: تصادفات ناشی از خودروهای سنگین در تهران کاهشی ۲۰ درصدی داشته است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه