گردشگری

تکمیل زنجیره گردشگری اردبیل در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حامد عاملی در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل با بیان اینکه گردشگری از محورهای مهم توسعه استان اردبیل است، اظهار کرد: تکمیل زنجیره گردشگری استان اردبیل با هدف بهره‌برداری حداکثری از این حوزه در دستور کار قرار گیرد.

وی به اجرای پروژه‌های متعدد در این راستا اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری ظرفیت‌ها و موهبت‌های خدادادی مهمی در استان ما وجود دارد که باید اهتمام ویژه نسبت به بهره‌برداری از آن‌ها داشته باشیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه نبود تأسیسات سبب می‌شود که نتوانیم از ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه استان استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: در این زنجیره باید هتل‌های پنج ستاره، مراکز اقامتی و مراکز تفریحی مهم در سطح استان ایجاد شود تا در کنار جاذبه‌های موجود یک زنجیره کامل را تشکیل دهد.

عاملی اجرای پروژه‌های گردشگری در دست اجرا در استان اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: پل معلق سرعین در یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و عملیات اجرایی یک مجموعه مهم گردشگری در روزهای آتی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن دو باب هتل پنج ستاره در مرحله تأسیس قرار دارد و در کنار آن پارک بزرگ آبی در ماه‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اختصاص رتبه اول کشوری در بازاریابی گردشگری کشوری به اردبیل را یادآور شد و ادامه داد: با توجه به علاقه کشورهای حاشیه خلیج فارس به استان اردبیل در نظر داریم برنامه‌ریزی‌هایی در حوزه گردشگری برای رونق و توسعه این حوزه در استان داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه