اخبار فرهنگی و اجتماعی

جزئیات طرح «شاتل سرویس» در تاکسیرانی/ پرداخت کرایه تاکسی با QR کد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای طرحی موسوم به «شاتل سرویس» در شبکه تاکسیرانی تهران خبر داد.

مهدی وحدت کار در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر اجرای طرحی تحت عنوان ” شاتل سرویس” آنهم برای نخستین بار در ناوگان تاکسیرانی تهران، گفت: پروژه شاتل سرویس خدمت جدیدی در شهر تهران است که با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و استفاده از ظرفیت ۶۳۰ ون،  با هدف افزایش راندمان ناوگان تاکسیرانی و کیفیت سفر و همچنین کاهش ازدحام مسافر در سطح معابر شهری انجام می شود.

وی در مورد جزئیات «شاتل سرویس» با تاکید بر اینکه این سرویس باعث ایجاد اعتماد در شهروندان می شود، افزود: این سرویس به مسئله در دسترس بودن ناوگان در ساعات مختلف به خصوص پیک و رفع نگرانی در خصوص هزینه های سفر، کمک می کند.

وحدت کار با بیان اینکه «شاتل سرویس» با استفاده از بستر فناوری های نوین، به برنامه ریزی و توزیع زمان و مکان سفرهای شهروندان تهرانی موجب کاهش سفرهای تک سرنشین و کاهش ترافیک شهری و صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود، تصریح کرد: قطعا کاهش ترافیک بر کاهش آلایندگی هوا نقش موثری دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد نحوه کار « شاتل سرویس» افزود: در شاتل سرویس با استفاده از اپلیکیشن موبایل و بستر وب امکان خرید بلیت آنلاین و اعتباری در مسیرهای مختلف تعریف شده و پرداخت از طریق درگاه اینترنتی یا کیف پول شهروندی امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسیرها بر مبنای درخواست های سفر شهروندان تعریف و اصلاح می شود، گفت: مسافر پس از خرید بلیت به ایستگاه تعریف شده مراجعه کرده و با ارائه QR کد به راننده، سفر را آغاز می کند و راننده نیز با اسکن بلیت و زدن پایان سفر در اپلیکیشن موبایل مبالغ را دریافت می کند.

وحدت کار در مورد زمان اجرای این طرح با تاکید بر اینکه به محض تحویل ۶۳۰ ون این طرح اجرایی می شود، اظهار کرد: در هر دو آپ مسافر و راننده که بر مبنای موقعیت مکانی می باشد امکان رویت موقعیت خودرو وجود خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه