اخبار فرهنگی و اجتماعی

جزئیات پروژه مدیریت آب‌های سطحی بزرگراه امام علی (ع) حد فاصل پیروزی تا اصفهانک

سرپرست شرکت خاکریز آب از شروع عملیات حفاری و لوله‌گذاری پروژه طرح سرشاخه پیروزی تا اتصال به کانال اصفهانک در بزرگراه امام علی (ع) خبر داد.

حمید نجاری اصل در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزییات این عملیات، گفت: جبهه‌های کاری این پروژه در خیابان پیروزی حدفاصل بزرگراه امام علی(ع) تا خیابان آیت‌الله شاه آبادی و حد فاصل خیابان بیمارستان فجر تا خیابان شاه آبادی و خیابان شاه آبادی از تقاطع پیروزی تا پایین دست خیابان گل شناس بوده و در محدوده شهرداری مناطق ۱۳ و ۱۴ تهران واقع شده است. 

وی افزود: طول کلی این پروژه بیش از ۳.۵ کیلومتر و نوع عملیات اجرایی آن به روش‌های تونل سنتی و لوله رانی بوده و هم اکنون  عملیات لوله‌رانی در خیابان آیت الله شاه آبادی  در حال اجرا می باشد.

سرپرست شرکت خاکریزآب ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته، در حال حاضر برنامه زمان‌بندی اتمام این پروژه شهریور ۱۴۰۵ می‌باشد.

نجاری با بیان اینکه طرح سرشاخه پیروزی تا اتصال به کانال اصفهانک، با هدف جمع آوری رواناب‌های حوزه‌های هیدرولوژیکی واقع در غرب بزرگراه امام علی(ع) و انحراف تونل پیروزی، از برنامه‌های شبکه اصلی در طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی شهر تهران بوده است، گفت: با ظرفیت ۱۴.۵ مترمکعب بر ثانیه در محل خروجی آن پاسخگوی سیلاب ۵۰ ساله محدوده طرح خواهد بود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه