خودرو

جهش بازار خودرو پس ازتعطیلات ؛ افزایش ۸ تا ۶۰ میلیون تومانی+ جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رشد قیمت خودرو در بازار امروز در حالی رقم خورد که فعالان این بازار پیش‌بینی می کردند با توجه به تعطیلات آخر هفته قیمت خودرو تغییر چندانی نداشته باشد، اما ارزیابی‌ها نشان از روند متفاوت داشت. رشد نرخ دلار را می توان یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار دانست، به گفته فعالان بازار خودرو افزایشی شدن نرخ دلار موجب شد تا در روز برفی قیمت خودرو آب نشود و شاهد جهش قیمت خودرو در بازار باشیم.

امروز «هایما S7 پلاس» با رشد ۶۰ میلیونی راهی بازار شد و بیشترین رشد قیمت در بازار را تجربه کرد و «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم رشدی ۱۲ را تجربه کرد و افزایش قیمت «دنا پلاس توربو اتوماتیک» هم با افزایش ۱۱ میلیونی راهی بازار شدند.  

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

 رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » در بازار امروز ۴۷۰ میلیونی تومان قیمت گذاری شد و رشد ۸ میلیونی را ثبت کرد. اما قیمت «هایما S7پلاس» با رشد ۶۰ میلیون تومانی در بازار قیمت‌گذاری شد و یک میلیارد و ۴۶۰ میلیونی شد.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار ۶۴۱ میلیون تومان قیمت خورد و رشد ۸ میلیونی را در بازار ثبت کرد.  از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا بدون تغییر امروز  «دنامعمولی» در بازار ۶۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار ۷۷۵ میلیون تومان قیمت خورد .

اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۶۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی ۱۲ میلیونی را تجربه کرد.

ایران 23

 

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *