اخبار ورزشی

خطیر باید دل نکونام را به‌دست بیاورد!

سپهر ستاری: لیگ برتر ایران به روزهای حساس خود رسیده و رقابت استقلال و پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی نزدیک و نفس‌گیر شده است.در حال حاضر استقلال با ۵۳ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و پرسپولیس هم با ۵۲ امتیاز دوم است. این ۲ تیم در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر دیدارهای حساسی را در پیش دارند و محکوم به پیروزی هستند. استقلال این هفته باید در تبریز به مصاف تراکتور برود و پرسپولیس هم در تهران میزبان سپاهان خواهد بود. نتایج سرخابی‌ها در این هفته از رقابت‌ها تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی خواهد داشت و کوچک‌ترین لغزشی از سوی هرکدام از ۲ تیم، می‌تواند شرایط را به سود رقیب تغییر دهد.

ستار همدانی، بازیکن اسبق استقلال در گفتگو با خبرآنلاین درباره آخرین وضعیت استقلال در آستانه دیدار با تراکتور صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید:

استقلال روز چهارشنبه یک بازی حساس را مقابل تراکتور در پیش دارد. شرایط این تیم را چطور می‌بینید؟

استقلال برای قهرمانی با پرسپولیس می‌جنگد و هر بازی یک فینال است. قهرمانی استقلال الان در دست خودش است و همه چیز به تلاش این تیم بستگی دارد. امیدوارم استقلال از پس این بازی بربیاید و شرایط را به گونه‌ای پیش ببرد که دل هواداران را شاد کند. تراکتور هم تیم بسیار خوبی است و تغییراتی در کادر فنی این تیم ایجاد شده و فکر کنم انگیزه بالایی داشته باشند. بازی برابر تراکتور همیشه برای استقلال سخت بوده و تراکتور هم کار ساده‌ای ندارد و بازی جذابی خواهد بود.

حسین حسینی هم محروم شده و نمی‌تواند در این بازی به میدان برود. نظر شما درباره حکم کمیته انضباطی چیست؟

حضور حسینی می‌توانست خیلی مفید باشد و شاید غیبت او مشکل‌ساز شود. امیدوارم جانشین او عملکرد خوبی داشته باشد که به تیم آسیبی نرسد. من فکر می‌کنم درباره مسائلی شبیه به این، می‌شود با یک تذکر جدی برای امثال حسینی ماجرا بسته شود. حسینی بازیکنی نیست که دائم در حال خطا باشد و بازیکنی است که در ۱۰ سال اخیر خطایی از او ندیده‌ایم. به نظرم می‌شد با یک تذکر جدی حسینی را توجیه کرد که مسائل را رعایت کند. او مسائل اخلاقی و تعهد به اجتماع و کشور را همیشه رعایت کرده و بازیکن ملی ماست. به نظرم کمیته انضباطی می‌توانست با یک تذکر ماجرا را تمام کند.

تراکتور هم اخیرا دچار تغییر و تحول شده و حمید مطهری روی نیمکت این تیم می‌نشیند که با توجه به سابقه حضورش در پرسپولیس احتمالا انگیزه‌های ویژه‌ای برای این بازی دارد.

بازی مقابل استقلال و پرسپولیس برای هر کسی اهمیت دارد. من خودم وقتی در تیم‌های دیگر مثل بهمن، کشاورز و تراکتور بودم دوست داشتم جلوی استقلال و پرسپولیس بازی کنم. حمید مطهری هم یکی از مربیان خوب ماست و تلاش زیادی می‌کند و امیدوارم به همراه آقای گل‌محمدی در تراکتور موفق باشند و تیم را از این شرایط خارج کنند. مشکلات تراکتور فنی نیست و مسائل دیگری است که من بارها به آن اشاره کرده‌ام و مشکلات تراکتور با تغییر کادر فنی حل نمی‌شود.

خطیر باید دل نکونام را به‌دست بیاورد!

در شرایطی که استقلال به مقطع حساسی از فصل رسیده، به نظر می‌آید نکونام و خطیر هم تصمیم گرفته‌اند فعلا سکوت کنند و درباره مشکلات حرفی نزنند. نظرتان درباره اتفاقات اخیر و سکوت این روزهای آن‌ها چیست؟

مطمئمن باشد دود این اختلافات به چشم استقلال خواهد رفت. قاطعانه می‌گویم که جواد نکونام به همراه بازیکنان و کادر فنی تمام تلاش‌شان را کرده‌اند و تیم در صدر جدول است ولی وقتی اختلافاتی به این شکل وجود دارد که به شدت روبه‌روی هم قرار دارند، استقلال ضربه می‌خورد. سکوت هم نمی‌تواند به تنهایی مشکلات را نادیده بگیرد و کادر مدیریتی باید از کادر فنی حمایت کند و جلسه بگذارند که داخل تیم باهم آشتی کنند. تمام زحمات تیم به همین ۶ هفته بستگی دارد. فارغ از تمام مشکلات باید باهم آشتی کنند و کادر مدیریتی باید دل کادر فنی را به‌دست بیاورد. کار سختی هم نیست و باید بین نکونام و خطیر نشستی بگذارند و از زحمات کادر فنی تشکر کنند تا روحیه بگیرند و برای این ۶ بازی همه دست به دست هم بدهند تا استقلال به هدفش برسد.

نظر شما درباره واگذاری استقلال چیست؟

این اتفاق خوبی است و آن را به فال نیک بگیریم ولی چون تصمیمات ما دقیقه ۹۰ گرفته می‌شود، حتما مشکلات خودش را خواهد داشت. امیدوارم با چیدمان صحیح و تخصصی مدیریتی، بتوانند مشکلات استقلال را حل کنند تا این تیم بتواند مباحث زیرساختی و توسعه خود را انجام دهد.

پرسپولیس هم این هفته بازی مهمی با سپاهان دارد و در جام حذفی هم به شکلی عجیب شکست خورد. با توجه به غیبت احتمالی بیرانوند شرایط این تیم را چطور می‌بینید؟

بیرانوند یک بازیکن تاثیرگذار است ولی شاید اگر مقابل آلومینیوم بازی می‌کرد هم پرسپولیس با توجه به انگیزه تیم رقیب باز هم شکست می‌خورد. در مجموع ولی حضور بیرانوند قطعا می‌تواند به نفع پرسپولیس باشد و کمک روحی و روانی و فنی کند. پرسپولیس هم از این موضوع آسیب می‌بیند. از بازی خوب آلومینیوم اما نباید گذشت که ۲ بار با ۲ گل عقب بودند ولی به بازی برگشت. بازی پرسپولیس مقابل سپاهان به نوعی بازی رقباست و سپاهان اگر ببرد به پرسپولیس نزدیک می‌شود ولی مساوی به نفع استقلال است. پرسپولیس هم اگر ببرد به رقابت با استقلال ادامه می‌دهد و به نظرم بازی تاکتیکی می‌شود و تقابل این ۲ تیم همیشه جذاب بوده و بازی زیبایی خواهد بود.

۲۵۸ ۲۵۸

منبع : خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه