اخبار سیاسی

رییسی: آمار بیکاری در خوزستان قابل قبول نیست

رییس جمهور گفت: تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تعطیل و تعطیل، در اولویت است.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در مراسم جشن احیای ۱۶۰ واحد راکد صنعتی و تولیدی خوزستان که امروز (۷ اردیبهشت ماه) در دزفول برگزار شد، اظهار کرد: نام دزفول با مقاومت و ایستادگی در مقابل هجمه های دشمن و شهدای عالیقدر که برای حفظ عزت و اقتدار کشور است، عجین شده است. امروز خوزستان و دزفول قهرمان نماد مقاومت و احساس مسئولیت است.

وی با بیان این که راه اندازی کارگاه راکد توسط کارآفرینان موجب خشنودی است، ادامه داد: احیای ۴۲۰۰ واحد در کشور اعلام شده که جای شکر و تقدیر دارد. برخی از غرفه ها که امروز بازدید داشتم، ۱۰ سال تعطیل بودند و برخی نیز ۱۷۰ یا ۱۰۰ و برخی کمتر اشتغال داشتند.

رئیسی بیان کرد: چرخ های تولید راه افتاده و هزاران میلیارد تومان پول، شغل و محصولات ایجاد شده است و بسیاری از محصولات زمینه تجاری سازی دارند. این که برخی کارگاه ها بعد از هشت یا ۱۰ سال در سال در بحث رشد تولید اقتضا دارند تلاش مضاعفی شود تا کارگاه های بیشتری وارد چرخه فعال شوند.

وی ادامه داد: قابل‌قبول نیست در شهری که مردم آن از کشور دفاع کردند، جوانان شان بیکار باشند. این بیکاری ما را رنج می دهد که باید به گنج تبدیل شود.

رییس جمهور عنوان کرد: خوزستان ظرفیت زیادی دارد و باید ظرفیت‌های خوزستان به کارگرفته شود. برای راه اندازی و جذب نیروی بیشتر، پرداخت تسهیلات به کارگاه های آمادگی رشد و اشتغال اولویت است. آمار بیکاری در خوزستان قابل قبول نیست. باید با درس گرفتن از نیروهای بسیجی، الهام گرفتن از ارواح شهیدان در این زمینه کار شود که کار دور از دسترسی نیست اما کار جهادی می خواهد. در این راستا نیز اولویت، تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تعطیل و تعطیل است.

ادامه دارد…

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه