مسکن

سیگنال افزایش قیمت دلار به قیمت مسکن/عقب نشینی فروشندگان از بازار مسکن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ، ماه گذشته بود که قیمت میانگین هر مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در آذرماه، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، از ۵۰ میلیون تومان گذشت. در این گزارش اکوایران، به بررسی بازار خانه‌هایی که قیمت هر متر مربع آن زیر متوسط قیمت یعنی پایین‌تر از ۵۰ میلیون تومان است در محله‌های مختلف تهران پرداخته‌ایم.

بر اساس بررسی فایل‌های مشاوران املاک، در محله انقلاب قیمت هر مترمربعِ آپارتمانی با متراژ ۱۳۴ متر با عمر بنای ۳۰ ساله، ۳۷ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و قیمت کل آن ۵ میلیارد تومان است.

یک مشاور املاک در این محله، درباره وضعیت معاملات در ماه جاری به اکوایران می‌گوید:« در این ماه تعداد معاملات ما کاهش داشت، چراکه فروشندگان با توجه به افزایش نرخ دلار، برنامه فروش خود را منتفی می‌کردند تا در سال آینده با قیمت بالاتری بفروشند.»

وی همچنین می‌گوید: برای خرید هر مترمربع از یک خانه نقلی ۵۰ متری در مرکز تهران و در سمت منیریه با قدمت ۲۰ سال، باید مبلغی حدود ۴۹ تا ۵۰ میلیون تومان و برای واحدی نوساز با چنین متراژی در این محله، متری ۷۰ تا ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفت.

هر مترمربعِ واحدی زیر هم‌کف و در محله فاطمی، با متراژ ۸۷ متر مربع و قدمتی ۲۲ ساله، ۴۵ میلیون و ۹۷۷ هزار تومان است و مجموعا با رقم ۴ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

در محله پیروزی نیز، قیمت هر مترمربع از واحدی با زیربنای ۹۴ مترمربع و ۱۹ سال ساخت، ۳۸ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان و قیمت کلی آن ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۳-۴۹-۳۰

 

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *