خودرو

عبور خودروهای واردتی میان قیمت‌ از مرز ۴ میلیارد تومان + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت خودرو در حالی شکل صعودی به خود گرفته که طی هفته‌های اخیر خودروهای وارداتی وارد کشور شدند و از سوی دیگر روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب واردات خودروهای دست دوم خارجی در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داد. مصوبه‌ای که به منظور تنظیم‌گری در بازار عرضه و تقاضا، شکستن قیمت‌ها و خارج شدن خودرو از کالای سرمایه‌ای و تبدیل آن به کالای مصرفی مصوب شد. با این شرایط فعالان بازار خودروهای وارداتی نیز همانند خودروهای داخلی منتظر اجرایی شدن این دو طرح هستند تا شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار باشیم.     

با ۲۵۶ میلیون تومان این خودروی لوکس را بخرید

قیمت برخی از وارداتی در بازار

به گفته فعالان بازار خودرو عوامل مذکور موجب شده تا بازار خودرو با ابهام بسیاری مواجه شود که این امر سردرگمی خریداران را به همراه داشته است.

اما خودروهای وارداتی امروز با چه قیمتی در بازار معامله شدند؟ ارزیابی بازار نشان می دهد،  آزرا مدل در هفته جاری با رنگ مشکی و با کارکرد ۵۰ هزار کیلومتر با قیمتی در حدود  ۴ میلیارد ۹۵۰ میلیون تومان در بازار معامله شد.

 از دیگر خودروهایی وارداتی می توان به رنوتالیمسان مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد. این خودرو در این هفته با کارکرد ۲۵ هزار کیلومتر در بازار با قیمت سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان خرید و فروش شد.

اما النترا مدل ۲۰۱۸ صفر کیلومتر رنگ سفید که از آن می توان به عنوان یکی از خودروهای پرطرفدار در بازار یاد کرد، در این هفته در بازار با قیمت سه میلیارد و ۵۰ میلیون معامله شد.

 از سوی دیگر میتسوبیشی اوتلندر با کارکرد ۲۹ هزار تا نیز در این هفته با قیمت سه میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در بازار معامله شد.

اما توسان IX35‌ مدل ۲۰۱۸ بدون کارکرد نیز امروز با قیمت چهار میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد. رصد بازار نشان دهنده آن است که هیوندا سانتافه نیز در این هفته با رنگ مشکی رشدی چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان عرضه شدند. 

photo_2023-01-24_14-18-38

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *