حقوق

فقدان دانش حقوقی از عوامل افزایش پرونده‌های قضایی است

رییس دیوان عالی کشور گفت: فقدان دانش حقوقی شهروندان یکی از عوامل افزایش پرونده‌های قضایی در محاکم است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری  با حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه دیدار کرد.

عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز در جهت صیانت از حقوق عامه ارائه کرد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه حضور وکلا در مساجد، ارائه خدمات حقوقی رایگان در سرای محلات، تسهیل دسترسی شهروندان به نهاد وکالت و طراحی نرم‌افزاری تحت عنوان حقوق عامه را از جمله برنامه های تحولی این نهاد برشمرد.

رئیس دیوان عالی کشور در این دیدار ضمن اظهار خرسندی و تشکر از تحول صورت گرفته در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه تصریح نمود: کانون وکلا در جذب نیروهای مؤمن، متعهد، توانمند و با دانش قضایی بالا اهتمام بیشتری داشته باشد، چنانچه وکلا از اطلاعات حقوقی جامع و کامل برخوردار نباشند موجب تضییع حقوق موکلین خود خواهند شد.

 منتظری بر نقش بسزای مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در خدمت رسانی، جلوگیری از اطاله دادرسی، احقاق حق و اجرای عدالت در محاکم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه فقدان دانش حقوقی شهروندان یکی از عوامل افزایش پرونده‌های قضایی در محاکم است، گفت: مرکز وکلا می تواند در این زمینه و در جهت افزایش اطلاعات حقوقی شهروندان و آشنایی هر چه بیشتر آنها با قوانین، گام های موثری بردارد.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اهمیت افزایش ارتباط فی مابین مرکز وکلا و دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: امید است افزایش این ارتباط و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات، موجب شود قدمی در راستای حل مشکلات قوه قضاییه و صیانت از حقوق شهروندی برداشته شود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *