اخبار فرهنگی و اجتماعی

لزوم بازگشت مساجد و سراهای محله در راس امور فرهنگی محلات پایتخت

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد که باید سراهای محلات و مساجد در راس امور فرهنگی محلات باشند.

علیرضا نادعلی در گفت وگو با ایسنا، در مورد اولویت های کمیته فرهنگی شورای شهر تهران  گفت: ساماندهی آسیب های اجتماعی در قالب قرارگاه اجتماعی از مدتی قبل در شهرداری تهران آغاز شده است و در موضوع معتادان متجاهر و بازگرداندن آنها به جامعه، شاهد فراز و فرودهایی بودیم و امیدواریم در سال جدید با شدت بیشتر به نقطه بهینه در این زمینه برسیم تا در سطح شهر کمتر با آسیب مواجه شویم.

وی با بیان اینکه در مورد ورودی آسیب های اجتماعی باید کاری کنیم تا اینگونه نباشد که مدام آسیب تولید شود و ما بخواهیم نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم، افزود: باید بر روی این موضوع غیر تزئینی اما مهم شهر متمرکز شویم.

نادعلی با اشاره به لزوم انجام اقدامات فرهنگی در  سرای محلات، گفت: اگر بخواهیم کار فرهنگی کنیم باید در کف محلات این اتفاق رخ دهد و برهمین اساس باید سرای محلات مسجد محوری سرلوحه امور فرهنگی محلات قرار گیرند.

عضو شورای شهر تهران افزود: با اتکا به مسجد محوری و اینکه مسجد و سراهای محلات در هدایت و راهبری فرهنگی محلات نقش مهم ایفا می‌کنند، می توانیم جایگاه تاثیرگذار  مساجد و سراهای محلات را برگردانیم تا کار فرهنگی و محرومیت زدایی و اقدامات پیشگیرانه از طریق آنها صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه