بورس

مزایای واگذاری بازارگردانی به بورس و فرابورس

نشست خبری سازمان بورس با موضوع بازار گردانی و لغو الزام بازاگردانی توسط برخی ناشران در بازارهای بورس و فرابورس آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نشست خبری سازمان بورس با موضوع واگذاری بازار گردانی به بورس و فرابورس با حضور رضا عیوض‌لو، عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، قادر معصومی خانقاه، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس، محمود گودرزی، مدیرعامل و سخنگوی بورس تهران و محمدعلی شیرازی، مدیرعامل فرابورس ایران در حال برگزاری است.

بر اساس تصویب اخیر هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار گردانی از حالت الزامی خارج و در اختیار بورس و فرابورس قرار گرفته است.

در این راستا، رضا عیوض‌لو – عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار- در رابطه با مصوبه اخیر سازمان بورس گفت: بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۹ سازمان بورس، هر ناشر مکلف بود از بازار گردان استفاده و بازارگران نیز متعهد بود به وظایف خود عمل کند.

عیوض‌لو گفت: چالش‌هایی از جمله انبوه منابع ناشران وجود داشت که می‌توانست صرف تولید و پروژه‌ها شود که صرف بازارگردانی شده است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه آذر ماه سال ۱۴۰۱ هیات مدیره سازمان بورس الزام بازار گردانی سال ۱۳۹۹ را برداشت و این اختیار به فرابورس داده شد که به تشخیص خود (اما بر اساس یک قاعده مشخص) بازگردانی ناشرانی که عملکرد و نقدشوندگی مطلوبی دارند، الزامی نباشد و ملزم به بازارگردانی نشوند.

تکمیل می‌شود

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه