اخبار حوادث

مشارکت مردم در حوادث با هلال‌احمر بی نظیر است/ فعالیت ۳ میلیون داوطلب در هلال احمر

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: داوطلبان ما در سراسر کشور به معنای واقعی کلمه ایثارگر هستند و از جان خود می گذرند تا مردم را نجات دهند.

به گزارش ایسنا، یعقوب سلیمانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ که صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و … در سالن همایش های نورالرضا برگزار شد، گفت:‌ امروز به مناسبت ۹ می سالروز تاسیس صلیب سرخ جهانی و صد و دومین سالروز تشکیل هلال احمر کشور مان گرد هم آمده‌ایم. در شرایطی گردهم آمده‌ایم که بیش از هفت ماه است که علیرغم کنوانسیون‌های بین المللی امروزه مردم مظلوم نواز غزه ناجوانمردانه به شهادت می‌رسند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد:ضمن عرض خیرمقدم به همه شما عزیزان، مدیران، امدادگران داوطلبان و تشکر از حضور شما امسال هفته هلال احمر از سال‌های گذشته متفاوت برگزار خواهد شد. در واقع مصادیق و نکاتی با همت همه عزیزان تدوین شده که می‌تواند به عنوان برنامه‌هایی که محصولی را به همراه داشته باشد به آن تکیه کنیم. نشاط، امید، مردم داری، دوستی، اخلاق مداری و  نتایج آن خواهد بود.

سلیمانی گفت: روز گذشته در اولین روز از هفته هلال احمر، در مترو تهران که روزانه صدها هزار تردد دارد نمایشگاه عکس برپا شد. در پی هر عکس داستان‌هایی پنهان بود که امدادگران ما چگونه از جان خود برای حفاظت از مردم می‌گذرند. افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای هلال احمر در دریاچه خلیج فارس، مانور توانمدی جمعیت هلال احمر با سه بالگرد که نحوه کمک و نجات به افرادی که در سیل گیرافتاده اند؛ نیز از جمله برنامه‌های روز گذشته بود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد:فردا یادواره شهدای امدادگر را داریم. این شهدا بسیار مظلوم واقع شده‌اند اما معنای ایثار را به همه نشان دادند. ایثار یعنی اقدامات امدادگران ما که افرادی مانند شهید علی لندی خود را به دل آتش می‌زند تا بقیه را نجات دهد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر و مشارکت آنان در کمک به هم‌نوعان خود، گفت: بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان پول نقد توسط مردم ما برای کمک به مردم غزه جمع شد. همچنین ۶۷ میلیارد کمک نقدی و غیرنقدی در سیل های اخیر کشورخودمان توسط مردم به هلال احمر اهدا شد و این ها همه نگاه فداکاری است و باید ترویج داده شود. باید بگویم که مشارکت مردم در حوادث با هلال‌احمر بی نظیر است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد: ان‌شالله با همت و تلاش شما که سه میلیون داوطلب داریم در همه حوادث و اتفاقات سربلند عمل کنیم.

سلیمانی بااشاره به عملیات نجات یسنا دختر گلستانی گفت: مجموعه ما باید چابک تر شود اما باید مشارکت تخصصی مردم را غنا ببخشیم تا در برنامه‌های مردم محور از آنها در جهت نجات جان افراد استفاده کنیم. همانند عملیات نجات یسنا که یک فرد با وسیله شخصی به کمک هلال آمد و توانست دخترک را به آغوش مادرش باز گرداند. همچنین از داوطلبان‌می‌خواهم حضور پرشور خود را همانند همیشه در انتخابات به نمایش بگذارند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه