کتاب

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره سرود باغ کتاب تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین دوره جشنواره سرود باغ کتاب، عصر روز جمعه، بیست و یکم بهمن‌ماه، در ورودی اصلی این مجموعه علمی و فرهنگی برگزار شد.
نخستین جشنواره سرود باغ کتاب تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور ۱۰ گروه از برگزیدگان جشنواره های سرود کشور و جشنواره‌های سرود دانش‌ آموزی آثاری با مضامین انقلابی، ملی، میهنی و حماسی اجرا کردند.

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره سرود باغ کتاب تهران

در نخستین دوره این جشنواره ۱۰ گروه از برگزیدگان جشنواره سرود فجر و جشنواره دانش آموزی آثار خود را برای مخاطبان باغ کتاب اجرا کردند.
دبیر نخستین جشنواره سرود باغ کتاب روح الله ارجمندی بود و شهروز هماوران “موسیقیدان” ریاست هیئت داوران، صمد جلالیان “آهنگساز” داور بخش موسیقی و بیوک ملکی “شاعر و ترانه‌سرا” داوری بخش شعر را برعهده داشتند.

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره سرود باغ کتاب تهران

برگزیدگان نخستین جشنواره سرود باغ کتاب به این شرح معرفی شدند:
با نظر هیئت داوران جایزه اول به گروه فرزندان ایران به سرپرستی مهرداد سعیدا برای سرود ایران تعلق گرفت و این گروه جایزه ۲۰ میلیون تومانی را دریافت کرد.
هیأت داوران گروه میعاد به سرپرستی مجید حسینی برای سرود فرزندان ایران را شایسته جایزه دوم دانستند و جایزه ۱۵ میلیون تومانی به این گروه اهدا شد.
جایزه سوم نیز با نظر هیأت داوران به گروه شهید فرجی به سرپرستی حسین نصیری برای سرود بارکد تعلق گرفت و این گروه جایزه ۱۰ میلیون تومانی را دریافت کرد.
همچنین هیئت داوران آثار گروه دختران مهر برای سرود «شهید»، گروه مشکات برای «سرود مرد نبرد»، گروه نور الهدی برای سرود «آتش به اختیار»، نور مشکات برای سرود «نشان غیرت»، گروه ستارگان خیبر و رهروان زینبی برای سرود «افتخار من» را شایسته تقدیر معرفی کردند.
پخش کلیپی از سرودهای انقلابی، اجرای چند ترانه و نمایش نماهنگ با هنرمندی حسین حقیقی از بخش‌های مختلف مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سرود باغ کتاب بود که اجرای آن به عهده نرجس شایان بود.

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره سرود باغ کتاب تهران

۵۷۲۴۷

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه