سالمندان

نگهداری ۹۶ سالمند در سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، همایون عمودی زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به قدمت بالای سرای سالمندان صدیق گفت : مرکز صدیق سالیان پیش توسط مرحوم حاج شکراله صدیق وقف شد و در حال حاضر فرزند ایشان حاج کاظم صدیق متولی این مرکز می‌باشد .

وی افزود: ظرفیت این مرکز ۱۵۰ نفر است که در حال حاضر تعداد ۹۶ سالمند زن و مرد در آن نگهداری می شوند .
مدی کل بهزیستی استان لرستان با بیان اینکه سرای صدیق امکانات پزشکی مجهزی دارد اظهار داشت : در این مرکز پزشک عمومی ، روان شناس ، مددکار اجتماعی ، پرستار و توانبخشی وجود دارد و سالمندان عزیز از این خدمات بهره می برند .

عمودی زاده در خصوص قدمت بالای ساختمان صدیق گفت : با توجه به قدمت بالای این مرکز طرح توسعه و بازسازی آن ضروری است که توسط بازسازی و توسعه مورد موافقت شخص حاج کاظم صدیق قرار گرفته و قرار است این مرکز در آینده توسعه و بازسازی شود .

وی ادامه داد: تلاش می کنیم علاوه بر هزینه‌های پرداختی توسط حاج صدیق ، از طریق سازمان برنامه و بودجه استان در محل اعتباری برای تسریع در توسعه اعتباراتی تامین و جذب نماییم .

مدیر کل بهزیستی استان کمک و حمایت خیرین از سرای سالمندان را امری خداپسندانه و ضروری دانست و گفت : باتوجه به تعداد زیاد سالمندان در مرکز و هزینه های نگهداری سرسام آور برای هر نفر و کمبود اعتبار سازمان ، می طلبد خیرین در تقویت و حمایت از این سرمایه های انسانی که روزگاری نقشی بسیار موثر در جامعه ایفا کردند بهزیستی استان را همراهی نمایند و از اجر اخروی این اقدام بهره ببرند .

۴۶

منبع : خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *