مسکن

پروژه ۶۰ واحدی مسکن ملی سرکان آماده تحویل کلید است

ایسنا/همدان رئیس بنیاد مسکن شهرستان تویسرکان با بیان اینکه برای ۳۸۵ متقاضی تویسرکانی مسکن ملی تخصیص یافته است، گفت: متقاضیان پروژه ۶۰ واحدی سرکان بعد از انجام امور بانکی کلید خانه‌های خود را تحویل می‌گیرند.

 سهیل مومیوند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تاکنون ۶۶۹۹ متقاضی مسکن در این شهرستان ثبت نام کردند، افزود: از تعداد کل ثبت‌نام‌کنندگان ۱۲۱۴ مورد تأیید نهایی قرار گرفته و به ۶۰۱ مورد فراخوان برای واریز وجه اولیه اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ۴۲۹ متقاضی آورده بالای ۴۰ میلیون تومانی داشته‌اند، اضافه کرد: ۳۸۵ متقاضی به مرحله تخصیص پروژه و زمین رسیدند.

مومیوند با اشاره به اینکه پروژه‌های مسکن ملی شهرستان تویسرکان در قالب پنج پروژه در حال اجراست، ادامه داد: سه پروژه گروه‌های ساخت و دو پروژه بنیاد ساخت در شهرستان تویسرکان درحال اجراست.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تویسرکان افزود: پروژه مسکن ملی ۶۰ واحدی سرکان در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده است و بعد از انجام کارهای بانکی کلید تحویل متقاضیان داده می‌شود.

وی با بیان اینکه به‌زودی عملیات اجرایی پروژه ۷۰ واحدی شهرک قائم(عج) آغاز خواهد شد، تأکید کرد: مجوز این پروژه صادر شده و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که در قالب بلوک‌های ۳۰ و ۴۰ واحدی احداث خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در پروژه ۱۴۴ واحدی شهرک فرهنگیان تویسرکان شامل ۲۴ قطعه زمین در قالب گروه‌های شش نفره به ۱۴۴ نفر واگذار شده که در مرحله صدور نقشه پروانه است.

وی با بیان اینکه در پروژه ۲۲ واحدی شهرک قائم(عج) پنج قطعه زمین در قالب چهار نفره و پنج نفره به ۲۲ نفر واگذار شده است، خاطرنشان کرد: چهار گروه ساخت این پروژه در مرحله اتمام سفت‌کاری و نازک‌کاری هستند و یک گروه دچار مشکلات شخصی شده است.

مومیوند با اشاره به پروژه ۱۷۰ واحدی شهرک ولیعصر(عج) سرکان نیز یادآور شد: در این پروژه ۸۵ قطعه زمین به گروه‌های ساخت دو نفره واگذار شده که آماده‌سازی زمین توسط بنیاد صورت گرفته و متقاضیان در حال انجام مراحل اداری هستند.

وی با بیان اینکه از ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی این شهرستان تاکنون ۷۳۰۰ واحد نوسازی و مقاوم سازی شده است، تصریح کرد: شاخص مقاوم‌سازی مسکن روستایی در تویسرکان ۵۵ درصد بوده به طوری‌که در بخش قلقلرود این عدد ۶۸ درصد و در بخش مرکزی ۴۶ درصد است.

مومیوند با اشاره به اینکه ۱۶ هزار خانوار روستایی در تویسرکان وجود دارد، اظهار کرد: ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۶۲۰۰ واحد نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تویسرکان افزود: ۲۵۰۰ خانوار فاقد مسکن در این شهرستان وجود دارد که با احتساب واحدهای نیازمند به مقاوم‌سازی، در مجموع ۸۰۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان نیاز است.

وی با بیان اینکه ۹۲ درصد از اسناد مساکن روستایی صادر شده است، گفت: ۹۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان وجود دارد که برای ۹۲ روستا ردیف اعتباری بهسازی روستایی گشوده شده است.

وی شاخص بهسازی روستایی این شهرستان را ۵۳ درصد دانست و خاطرنشان کرد: در ۷۵ روستا کار اجرایی شروع شده و در ۵۵ روستا فاز اول بهسازی به اتمام رسیده است و در ۲۵ روستا فاز دوم بهسازی شروع شده که برای تکمیل بهسازی روستایی نیاز به ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار داریم.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تویسرکان درباره طرح هادی روستایی این شهرستان اظهار کرد: تمام روستاهای شهرستان طرح هادی روستایی تهیه شده و ۳۶ روستا طرح هادی بازنگری شده است.

انتهای پیام 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه