ارز دیجیتال

پیش‌بینی جرائم سنگین برای مصرف‌کنندگان غیرمجاز برق در کهگیلویه و بویر احمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای طرح شناسایی و جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز تاکنون بیش از ۹۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز از این مراکز در استان کشف، ضبط شده است.

محمد مرادی روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران افزود: طبق اعلام سخنگوی صنعت برق برای کسانی که به صورت غیرمجاز از برق برای تولید رمزارز استفاده می کنند، جرایم سنگینی تا بیش از ١٠٠ برابر نرخ انرژی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: ماینرهایی که از این طریق کشف و ضبط شود، تحویل مقامات قضایی شده و براساس قوانین جدید امحا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی دومین مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز از ابتدای سالجاری  در شهر یاسوج خبر داد و خاطرنشان کرد: در اقدامی عملیاتی توسط پرسنل این شرکت و با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی ۵ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در بلوار قرنی شهر یاسوج کشف و ضبط شد.

مرادی تصریح کرد: این مرکز که در واحد مسکونی و برای نوبت دوم اقدام به استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج غیرمجاز رمز ارز کرده بود طی بازدیدهای دوره ای اکیپ های جمع آوری انشعاب های غیرمجاز شرکت توزیع برق استان شناسایی و ضمن تحویل به مراجع قضایی، بر اساس قوانین جدید با جریمه سنگین مواجه می شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه‌ بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف به شبکه، ایجاد نوسان و در نهایت، خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گزارش های مردمی معرفی این مراکز علاوه بر محرمانه ماندن، مشمول پرداخت پاداش به گزارش کننده می شود، عنوان کرد: عموم هم استانی‌ها می‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه “سمات” شرکت توانیر، ثبت در برنامه کاربردی «برق من»، تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۸۸۱۱۰ و یا سامانه هوشمند مرکز اتفاقات برق «۱۲۱» ثبت نمایند.

به گزارش ایسنا، مرادی بیان کرد: از ابتدای طرح شناسایی و جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز بیش از ۸۰ مکان در تعرفه های مختلف خانگی، کشاورزی و صنعتی سطح استان شناسایی و بالغ بر ۹۵۰ دستگاه ماینر غیرمجاز از این مراکز ضبط و تحویل مراجع قضایی شده است.

 انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه