خودرو

کورس قیمتی «تارا» و «پژو ۲۰۷ » در بازار + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ در دو روز گذشته و با افزایش نرخ دلار شاهد رشد عجیب قیمت در بازار خودرو بودیم و تجمیع رشد روز گذشته و امروز نشان می دهد که افزایش قیمت برخی خودروها در بازار به ۲۴۰ میلیون رسیده است. با این شرایط و به گفته فعالان بازار خودرو نرخ دلار متهم اصلی است این رشد در بازار محسوب می شود و انگشت اتهام به سمت او دراز است. به گفته فعالان بازار خودرو افزایش قیمت خودرو در شرایطی صورت گرفته که خودروسازان عرضه در بورس کالا را همچنان در دستور کار دارند اما این روش هم نتوانسته بازار پرتلاطم خودرو را کمی رام کند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » با افزایش ۳ میلیونی در بازار ۴۷۷ میلیونی تومان قیمت گذاری شد. قیمت «هایما S7پلاس» هم امروز با رشد ۱۴۰میلیون تومانی در بازار قیمت‌گذاری شد و یک میلیارد و ۷۶۰ میلیونی شد این خودرو از روز گذشته رشدی ۲۴۰ میلیونی را ثبت کرده است.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار ۷۵۰میلیون تومان قیمت خورد و ۱۵میلیون تومان در یک روز گران شد این خودرو در دو روز گذشته رشدی ۷۰ میلیونی داشته است. از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا هم «دنامعمولی» در بازار ۶۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی ۲ میلیونی را تجربه کرد، «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار ۹۰۰ میلیون تومان قیمت خورد و افزایشی ۲۰ میلیون تومانی داشت و با رشد روز گذشته قیمت این خودرو افزایشی ۱۱۵ میلیونی را تجربه کرد.

اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۷۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی ۴۰ میلیونی را تجربه کرد و با احتساب رشد روز گذشته این خودرو افزایشی ۶۸ میلیونی داشت.

ایران 1

منبع : اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *