مسکن

گردش مالی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان به ۱۷ همت رسید

ایسنا/سیستان و بلوچستان دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر این استان با گردش مالی ۱۷ همت (هر همت برابر با هزار میلیارد تومان) ضمن صاحبخانه‌دار کردن اقشار مختلف سبب رونق واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار شده است.

عطاء اله اکبری در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن پیشران، جهش تولید با مشارکت مردم است، افزود: با آورده متقاضیان و اعطای تسهیلات بانکی، سیستان و بلوچستان در حال حاضر یکی از استان های پیشتاز در اجرای این طرح ملی است و می توان ادعا کرد هیچ طرحی در استان نمی توانست این میزان گردش مالی را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای توسعه، شکوفایی و تحولات اقتصادی پرداختن به حوزه مسکن بسیار حائز اهمیت است، افزود: یکی از دغدغه‌های مهم دولت ایجاد اشتغال بود که در این استان با ساخت سریع و بهنگام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌ بر ایجاد امید برای خانه‌دار شدن بین اقشار کم، فضای مناسب برای ایجاد اشتغال تا چند سال آینده در این منطقه ایجاد شده است.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مسکن صنعتی پویا و اثرگذار در توسعه اقتصادی بوده بطوریکه سرمایه گذاری در تولید و ساخت و ساز مسکن به نوعی خود اقتصادی مولد، پویا، اشتغالزا و محرک است، گفت: سرعت در روند کار و کیفی‌سازی پروژه‌های نهضت ملی مسکن دو مولفه بسیار مهم بوده که این موضوع در استان به خوبی در حال انجام است.

اکبری از الحاق سه هزار هکتار زمین به محدوده شهرهای سیستان و بلوچستان در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: به همت دولت سیزدهم زمین به عنوان ماه اولیه ساخت مسکن در قالب سه هزار  هکتار برای ساخت ۱۵۱ هزار قطعه این طرح تاکنون تامین شده است بطوری که مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مجموعه این فعالیت ها و اقدامات سبب شد که امروز سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف از جمله اجرای طرح، پرداخت تسهیلات و همچنین تامین زمین در رده برتر کشور قرار گیرد.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: هدف ما خدمت به مردم با کمک به خانه دار شدن آنهاست و اقداماتی که انجام می دهیم برای رسیدن به این مقصود است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه