بازار

چرا سفر با قطار برای سفر خانوادگی محبوب است

سفر کردن با قطار یکی از بهترین تجربه‌ها در طول زندگی هر فرد میتواند باشد و هر کس که یکبار باقطار سفر کند دیگر یکی از طرفداران این وسیله حمل و نقل خواهد شد. برای طرفداران سفر و گشت و گذار، قطار بعد از هواپیما یکی از پر استفاده ترین وسیله برای مسافرت است که افراد می‌توانند با خاطری آسوده سفر کرده و بدون نگرانی از مشکلات سفر به تماشای مناظر زیبا عبور از دل کوه، جنگل، دشت و کویر بپردازند و در کنار دوستان و همسفران سفری شاد را تجربه کنند.

افرادی که زیاد اهل سفر هستند سفر ریلی بهترین گزینه برایشان از لحاظ اقتصادی است و نسبت به هواپیما هزینه کمتری دارد. در شبکه ریلی کشور ما دو نوع قطار داریم کوپه‌ای و اتوبوسی که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند.

مزایای سفر با قطار

مزایای استفاده از قطار بسیار است که افراد را مجذوب خود کرده است. امنیت بالا، آرامش و آسایش از مهم‌ترین مزایای آن است. سفر با قطار برای افرادی که به صورت دسته جمعی یا خانوادگی سفر می‌کنند خصوصاً در مسیر‌های طولانی بسیار ایده آل است. چرا که در یک کوپه دور هم می‌نشینند و در یک فضای خصوصی به صبحت با هم و تماشای مناظر اطراف بدون نگرانی از وضعیت جاده، آب‌وهوا و مشکل سوخت می‌پردازند و از مسیر لذت می‌برند.

چرا سفر با قطار برای سفر خانوادگی محبوب است تصویر 2

به همین دلیل سفر با قطار یکی از محبوب‌ترین سفر‌ها در بین خانواده‌هاست. افراد در قطار با قرار گرفتن در یک فضای صمیمانه می‌توانند بهترین لحظات را با هم تجربه کنند.

 • سفر با قطار خطرات جاده‌ای را ندارد و به‌ندرت اتفاق می‌افتد که در مسیر برای قطار مشکل پیش بیاید یا خطری مسافران را تهدید کند.
 • مسافرین نگرانی برای کنسلی یا تغییر در برنامه حرکت قطار ندارند. این مشکل بسیار کم اتفاق می‌افتد. نه شرایط بد آب و هوایی جوی نه تصادفات هیچ‌کدام در برنامه‌های حرکت قطارها تأثیری ندارند.
 • در سفر با قطار می‌توانید در جمع خانوادگی خود باشید، با هم صحبت کنید یا به بازی‌های گروهی بپردازید.
 • فضایی که در اختیار مسافرین قرار دارد بسیار ایده آل است و مسافرین مجبور نیستند ساعت‌ها روی صندلی بنشینند، بلکه به راحتی می‌توانند صندلی خود را تبدیل به تخت کرده و دراز بکشند و کمی استراحت کنند یا در صورت نیاز می‌توانند در سالن قطار قدم بزنند.
 • قطار دارای رستوران است و شما می‌توانید به رستوران قطار بروید غذا‌های مختلف تازه‌ای را امتحان کنید. اگر نه می‌توانید غذای خود را با خود آورده و در کوپه میل کنید.
 • در قطار شما می‌توانید فضای خصوصی داشته باشید، موبایل خود را شارژ کنید و لباس راحت‌تری بپوشید.
 • در سفر با قطار همیشه یک پزشک در قطار برای موارد اضطراری وجود دارد و مسافران می‌توانند در صورت لزوم با خود دارو داشته باشند اگر مشکلی بود با پزشک مطرح کنند.
 • مسافران تمام بار خود را می‌توانند در کوپه در محفظه بالای درب ورودی و زیر صندلی نگهداری کنند؛ اما میزان بار باید رعایت شده باشد.
 • وقت آزادی که در سفر با قطار دارید می‌تواند فرصتی عالی جهت برنامه ریزی برای شما باشد.
 • شما می‌توانید در زمان خرید بلیط قطار نوع کوپه خود را مشخص کنید و اگر خانم تنها یا مرد تنها هستید می‌توانید کوپه مخصوصی را انتخاب کنید که در طول سفر راحت باشید و دوست‌های جدید پیدا کنید.
 • اگر تعداد افراد زیاد باشد یا اگر دوست داشته باشید آرامش بیشتری را حین سفر تجربه کنید، می‌توانید یک کوپه دربست بگیرید.
 • در ابتدا و انتهای هر واگن یک سرویس بهداشتی برای مسافرین وجود دارد که هر زمان که نیاز داشته باشند می‌توانند از سرویس بهداشتی استفاده کنند. شما در سفر با قطار دیگر نگران توقف‌های بیجا در جاده برای استفاده از سرویس بهداشتی نخواهید بود.
 • سفر با قطار می‌تواند بسیار آرامش بخش باشد، به خصوص در مقایسه با رانندگی یا پرواز. بدون ترافیک یا آشفتگی می‌توانید بنشینید، استراحت کنید و از مناظر لذت ببرید.
 • قطارها فضای بیشتری نسبت به هواپیما یا ماشین دارند که این امر می‌تواند به ویژه برای خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند مفید باشد.
 • بچه‌ها می‌توانند آزادانه پرسه بزنند و بدون مزاحمت برای سایر مسافران بازی کنند.
 • اگر فرزند کوچک داشته باشید می‌توانید یک فضای بازی برایش ایجاد کنید و از فضای خصوص کوپه بدون دغدغه استفاده کنید.
 • در کوپه قطار می‌توانید در کنار خانواده فیلم موردعلاقه‌تان را تماشا کنید.
 • سفر با قطار می‌تواند فرصتی عالی برای خانواده‌ها باشد تا با هم ارتباط برقرار کنند و از گذراندن وقت با یکدیگر لذت ببرند.
 • بدون وجود حواس‌پرتی مانند تلویزیون یا تلفن همراه، می‌توانید با یکدیگر صحبت کنید، بازی کنید یا به سادگی از یکدیگر لذت ببرید. سفر‌های ریلی برای کودکان بسیار جذاب است و یک ماجراجویی به حساب می‌آید شما می‌توانید از کوپه مهماندار برای فرزندان یا خودتان تنقلات بخرید یا از سرویس پذیرایی استفاده کنید

سفر با قطار می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر از پرواز باشد، به خصوص برای خانواده‌های بزرگ. همچنین تخفیف‌های مختلفی برای خانواده‌ها، سالمندان و دانش آموزان وجود دارد.

در مجموع، سفر با قطار می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خانواده‌هایی باشد که به دنبال راهی آرام، راحت و مقرون به صرفه برای سفر هستند. این فرصتی عالی برای پیوند، لذت بردن از مناظر و ایجاد خاطرات است که تا آخر عمر باقی می‌ماند.

سخن آخر

مسافرت‌های خانوادگی با قطار یکی از لذت‌بخش‌ترین سفرها است که تجربه‌های شیرین و جالبی را با خود به همراه دارد، در این نوع سفر مسافران با آرامش خیال به تماشای مناظر می‌پردازند و در این فضای خاص و خصوصی با صحبت‌های شاد بازهای دسته جمعی خاطرات خوبی را برای خود فراهم می‌کنند. این سفر برای خانواده‌های از محبوبیت خاصی برخوردار است، چرا که از ابتدای شروع حرکت پیش هم هستند و به راحتی به مقصد خواهند رسید. خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند و نگران بی‌قراری کودک خود در خودرو، هواپیما یا اتوبوس‌های بین شهری هستند در قطار آرامش بیشتری دارند و فرزندشان کمتر بی‌قراری خواهد کرد، به ویژه که سرویس بهداشتی در قطار وجود دارد و فرزند شما مجبور نیست که مدت طولانی برای سرویس بهداشتی صبر کند.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و عصر مهر هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه