بازار

کاربرد قفل کرکره برقی هوشمند و درب ریلی پارکینگ

قفل کرکره هوشمند کاربردهای متنوعی در محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی دارد. این قفل ها امنیت، راحتی و قابلیت های کنترل از راه دور را برای کرکره برقی فراهم می کنند. در اینجا چند کاربرد رایج برای قفل کرکره هوشمند آورده شده است:

کاربری مسکونی:

 • امنیت خانه: قفل های کرکره برقی هوشمند به صاحبان خانه این امکان را می دهند که پنجره ها، درها و سایر منافذ را با کرکره برقی با استفاده از کنترل از راه دور یا برنامه های گوشی هوشمند ایمن کنند.
 • راحتی: کاربران می‌توانند کرکره‌ها را از راه دور باز یا ببندند و نیازی به کارکرد دستی آن‌ها را از بین ببرند.
 • بهره وری انرژی: اتوماسیون شاتر به کاربران امکان می دهد نور خورشید و گرمای ورودی به خانه را تنظیم کنند و با کنترل دمای داخل به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنند.
 • حالت تعطیلات: کاربران می توانند باز و بسته شدن کرکره برقیها را برای شبیه سازی اشغال در زمانی که دور هستند برنامه ریزی کنند و امنیت خانه را افزایش دهند.

فضاهای تجاری و خرده فروشی:

 • امنیت ویترین فروشگاه: قفل های کرکره ای هوشمند یک لایه امنیتی اضافی را برای ویترین فروشگاه های تجاری ایجاد می کنند، از کالاها محافظت می کنند و از نفوذ آنها جلوگیری می کنند.
 • کنترل صفحه نمایش: خرده فروشان می توانند از راه دور دهانه های شاتر را برای کنترل دید نمایشگرها و محصولات تنظیم کنند.
 • ساعات کار خودکار: کرکره ها را می توان طوری برنامه ریزی کرد که به طور خودکار در ساعات کاری باز و بسته شوند و دسترسی و راحتی مشتری را افزایش دهند.

محیط های صنعتی و انباری:

 • افزایش امنیت: قفل های شاتر هوشمند با امکان نظارت و کنترل از راه دور نقاط ورودی در فضاهای صنعتی یا انبار، امنیت را افزایش می دهند.
 • حفاظت از موجودی: کرکره برقیها را می توان از راه دور کنترل کرد تا موجودی یا تجهیزات با ارزش را در ساعات غیر عملیاتی ایمن کند.
 • رعایت ایمنی: کرکره ها را می توان طوری برنامه ریزی کرد که به طور خودکار در پاسخ به پروتکل های ایمنی یا شرایط آب و هوایی نامطلوب بسته شوند.

صنعت هتلداری:

اتاق های هتل: قفل های کرکره برقی هوشمند را می توان در اتاق های هتل ادغام کرد تا حفظ حریم خصوصی و امنیت مهمانان را افزایش دهد.

مدیریت انرژی: کرکره ها را می توان از راه دور برای مدیریت نور و دما برای راحتی مهمان و بهره وری انرژی کنترل کرد.

مدیریت املاک از راه دور:

darb2

 • خانه های دوم: صاحبان خانه های دوم یا دارایی های تعطیلات می توانند از راه دور کرکره برقیها را برای اهداف امنیتی، مدیریت انرژی و نگهداری کنترل کنند.
 • املاک اجاره ای: مدیران املاک می توانند از راه دور کرکره ها را برای آماده شدن برای ورود مهمان یا رسیدگی به مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری استفاده کنند.

مصارف کشاورزی و گلخانه ای:

 • کنترل آب و هوا: قفل های کرکره هوشمند را می توان در محیط های کشاورزی برای تنظیم دما و نور در گلخانه ها یا مناطق ذخیره سازی استفاده کرد.
 • حفاظت از گیاهان: کرکره برقیها را می توان به صورت خودکار برای محافظت از گیاهان در برابر شرایط آب و هوایی نامطلوب یا آفات.

امکانات خودرو:

 • نمایشگاه خودرو: از قفل های کرکره برقی هوشمند می توان برای نمایش وسایل نقلیه در نمایشگاه ها استفاده کرد و دسترسی کنترل شده و امنیت را افزایش داد.
 • دریچه های سرویس: کرکره ها را می توان از راه دور برای کنترل دسترسی به محل های سرویس و محافظت از وسایل نقلیه و تجهیزات استفاده کرد.

 درب ریلی پارکینگ

درب ریلی پارکینگ یکی از انواع درب ها می باشد که از دو ریل که در بالا و پایین درب کار گذاشته می شوند برای حرکت دادن درب استفاده می کند. این درب ها می توانند با اتصال به یک جک درب پارکینگ ریلی از راه دور نیز باز و بسته شوند. یکی از مزایای درب پارکینگ اشغال کم فضا، ظاهری زیبا و مدرن، تولید آلودگی صوتی کمتر و احتمال خرابی کمتر می باشد.

darb3

انواع درب ریلی پارکینگ در عملکرد کلی یکسان می باشد اما در ظاهر و برخی از جزئیات تفاوت هایی نیز دارند. درب های ریلی تک لنگه، دولنگه، کشویی یا سکشنال، ۹۰ درجه و منحنی از معروف ترین درب های ریلی  می باشند. در این میان درب های کشویی ۹۰ درجه و منحنی مکانیسم پیچیده تری نسبت به دو نوع اول دارند.

ساخت درب ریلی می تواند با متریال های مختلفی صورت بپذیرد که چوب، وینیل، فولاد و آلومنیوم معروف ترین آن ها می باشد. شما هنگام تصمیم گیری برای انتخاب درب مناسب برای پارکینگ خود باید به برخی از نکات توجه فرمایید به این دلیل که درب های ریلی به احتمال یخ زدگی ریل ها یا جمع شدن آشغال در آن ها قیمت آن ها گران تر و نصب پیچیده تری نیز دارد.

مزایای درب ریلی

انتخاب در اتوماتیک ریلی، مزایای بسیاری دارد. مهم ترین مزایا صرفه جویی در فضا می باشد. این صرفه جویی می تواند امکان استفاده حداکثری از فضای پارکینگ را فراهم کند. در ادامه مزایای استفاده از انواع درب پارکینگ ریلی را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم:

 1. ظاهر زیبا و مدرن

یکی از بارزترین ویژگی های درب ریلی ظاهری تمیز به دور از به هم ریختگی  می باشد. این مزیت باعث شد که بازوهای جک برقی که معمولا روی سقف نصب می شوند حاصل شود. علاوه بر این ظاهر یکپارچه درب های ریلی باعث مینیمال تر به نظر رسیدن فضای پارکینگ می شود.

 1. عدم نیاز به فضای بالای درب

یکی از ویژگی های درب ریلی این است که برای نصب آن نیازی به داشتن فضای زیاد بین دهانه درب و سقف پارکینگ نیست. این در حالی است که برای درب های سکشنال و رولی باید به اندازه کافی فضا بین چارچوب درب و سقف وجود داشته باشد، همچنین برای نصب جک نیز نیازی به فضای بالای درب نخواهید داشت چون جک های درب پارکینگ اکثرا روی دیوار کناری نصب می شوند.

 1. اشغال فضای کمتر

شاید مهم ترین ویژگی درب های ریلی این باشد که فضای کمتری نسبت به دیگر درب ها اشغال می کنند. در مورد درب های معمولی و سکشنال و… نیاز است که هنگام باز و بسته شدن درب مقداری فضا جلوی آن خالی باشد. فضایی که در بقیه مواقع نیز بلااستفاده است. در پارکینگ هایی که از درب ریلی استفاده می کنند حتی می توان خودرو را در فاصله ۲۰ سانتی متری درب پارک کرد و به راحتی از آن رفت و آمد کرد؛ در نتیجه برای پارکینگ های کوچک تر بهترین گزینه همین درب ها می باشد.

darb4

 1. خرابی کمتر

همانطور که گفته شد تعداد یراق آلات درب پارکینگ ریلی کمتر از انواع دیگر درب ها است. به همین دلیل این درب ها دیرتر خراب می شوند. دلیل دیگر این موضوع فشار کمتری به موتور برای باز و بسته کردن درب وارد می شود، همانطور که گفتیم لازم نیست درب را برخلاف نیروی جاذبه حرکت دهید. با انجام سرویس های دوره ای و مراقبت های بهینه می توانید از بابت طول عمر بالای درب ریلی مطمن باشید.

 1. مصرف انرژی کمتر

از نظر مصرف انرژی الکتریکی درب های ریلی بهینه ترین هستند. درب های دیگر به این دلیل که مجبور به غلبه بر جاذبه زمین برای جا به جایی هستند به انرژی الکتریکی بیشتری نیاز دارند. این در حالی است که برای کشیدن لنگه های درب روی یک ریل صاف انرژی بسیار کمتری مصرف خواهد شد. این مسئله مخصوصا در مورد نصب جک های باتری خور روی درب خود را بهتر نشان خواهد داد. باتری هنگام قطعی برق استفاده می شود در صورتی که قطعی برق زیاد باشد ساکنین مدت زمان بیشتری از یک باتری استفاده می کنند.

 1. امنیت بیشتر

درب هایی که از سقف آویزان می شوند هنگام خرابی می توانند آسیب های مالی و جانی جدی تری به افراد یا خودروهای آن ها وارد کنند. در صورتی که آسیب های جانی گزارش شده از درب های ریلی بسیار کمتر می باشد.

 1. آلودگی صوتی کمتر

هر چه میزان اتصالات درب بیشتر باشد، سروصدای آن نیز موقع باز و بسته شدن بیشتر خواهد بود. یراق آلات درب پارکینگ زیاد نیست؛ همین موضوع باعث شده که هنگام بلند شدن درب یا جابه جایی آن آلودگی صوتی بسیار کمتری نسبت به درب های دیگر ایجاد کند. آلودگی های صوتی ناشی از درب پارکینگ ممکن است ساکنین طبقه اول را آزار دهد البته هر چقدر درب کیفیت بهتری داشته باشد این آلودگی نیز کمتر خواهد بود.

 1. امکان نصب درب نفر رو

در صورتی که تنها راه رفت و آمد به داخل ساختمان از راه پارکینگ باشد، نصب یک درب ریلی بهترین گزینه برای پارکینگ می باشد. نصب یک درب نفر رو در کنار درب پارکینگ نسبت به دیگر انواع درب ها آسان تر است.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و عصر مهر هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نوشته های مشابه